Nedělní oznámení

Praktické informace o našich setkáních a připravovaných akcích tak, jak zazněla v neděli z kazatelny.

Oznámení 16. 1.

V úterý od 18 hodin bude setkání staršovstva, ve stejnou hodinu začíná i mládež.

Čtvrteční biblickou hodinu povede Aleš Čejka, naváže na nedělní kázání a bude se věnovat modlitebnímu životu Pána Ježíše a jeho učedníků.  Je možné sledovat přenos nebo se připojit přes Zoom.

V pátek od 16.15 probíhá setkání dorostu.

 

Dny postu a modliteb za Česko 20. – 22. 1. 22
Jsme zváni připojit se k této iniciativě a společně s věřícími z dalších sborů a církví se spojit v postu a modlitbách za naléhavé záležitosti naší země. Bližší informace najdete na této pozvánce.

Konference na téma Církev a podpora manželství
Zveme vás na konferenci Iniciativ na podporu manželství, která se bude konat 29. ledna 2022 od 9.30 do 16.30 ve SBoru Církve bratrské Praze 1. Bližší informace a možnost přihlášení najdete zde, pozvánka ke stažení je zde.

Další společný online Večer modliteb a chval Církve bratrské se bude konat 30. ledna 2022 od 18:00 hod. a bude tentokrát vysílán ze Sboru CB v Českém Těšíně. Živý videopřenos bude možné sledovat tady

Oznámení 9. 1.

Večer v 18 hodin bude v Dřevěném sále modlitební setkání – využijme tuto příležitost ke společným přímluvám i poděkování!
V úterý od 18 hodin se sejde mládež.
Ve středu 12. ledna v 15.30 opět otevírá kavárna (nejen) pro seniory.
Čtvrteční biblickou hodinu povede opět bratr kazatel Pavel Černý a naváže na nedělní téma prosbou: Církev slouží Bohu modlitbami, chválami a vyznáváním. Je možné sledovat přenos nebo se připojit přes Zoom.
V pátek od 16.15 probíhá setkání dorostu.
Celocírkevní akce a pozvánky
Od neděle 9. 1. jsme zváni k účasti na Aliančnímu týdnu modliteb, jehož tématem bude Šabat  – Život v Božím rytmu. Více informací včetně průvodce Aliančním týdnem modliteb naleznete na webové stránce České evangelikální aliance (zde), program pražských setkání je k dispozici zde.
V úterý 11. ledna proběhne od 18 hodin v přízemí emauzského kláštera Podvečer modliteb za životní prostředí a za náš vztah k němu, pořádaný Českou křesťanskou akademií. Kázáním poslouží bratr kazatel Pavel Černý (bližší informace).

Oznámení 2. 1.

Večerní modlitební chvíle bude tento měsíc až druhou neděli, tj. 9. ledna.

Čtvrteční biblickou hodinu povede opět bratr kazatel Pavel Černý a naváže na nedělní téma prosbou: Pane, nauč nás modlit se!

Ve středu 12. ledna v 15.30 opět otevírá kavárna (nejen) pro seniory.

Lednové číslo Sborových listů najdete zde. Omlouváme se, že tuto neděli nebude k dispozici papírová verze, připravíme ji na příště.

Oznámení 26. 12.

 1. 12. – silvestrovské shromáždění (Vrázova) od 17 hodin s pozvánkou:

Silvestr u nás ve sboru bude ve znamení radosti a vděčnosti za prožitý rok. Krátce se zastavíme u Božího slova a společně prožijeme zpěvavou hodinku, kterou každý z vás může obohatit – třeba výběrem své oblíbené písně či svým hudebním nástrojem nebo zapojením svého hlasu.

 1. 1.  –  novoroční shromáždění v Soukenické od 10 hodin. Bohoslužbu bude možné sledovat i online.

Od 18.00  jsme zváni na Novoroční ekumenickou slavnost na téma Přátelství do Kostela Krista Spasitele na Barrandově. Slavnost můžete sledovat také v přímém přenosu České televize na programu ČT 2. Více informací najdete zde.

 1. 1.  –  nedělní bohoslužba v 9:30 (Vrázova)

 

S modlitbou můžeme myslet na bratra Vinčálka, který v nedávné době podstoupil operaci, i na všechny další nemocné mezi námi a také na jejich rodiny.

Oznámení 19. 12.

Biblická hodina tento týden v našem sboru nebude.

Na Boží hod vánoční 25. 12. jsme zváni ke společné bohoslužbě v Soukenické v 10 hodin. Kázání připravuje br. kazatel Pavel Černý. Bohoslužbu bude možné sledovat i online.

Na druhý svátek vánoční 26. 12. se sejdeme k bohoslužbě u nás ve Vrázově v 9:30.

Silvestrovské shromáždění 31. 12. od 17 hodin
Novoroční shromáždění 1. 1. v Soukenické od 10 hodin – bohoslužbu bude možné sledovat i online.

Celocírkevní pozvánky
Adventní koncert Shirim Ashirim se bude konat v neděli 19. prosince od 16.00 hod. v Komunitním centru Matky Terezy na Jižním Městě. Více informací a pozvánku najdete zde.

Na Štědrý večer je od 22 hodin připravována Celocírkevní půlnoční on-line bohoslužba z CB v Plzni – Doudlevecké se službou předsedy Rady Církve bratrské Davida Nováka – pozvánka zde.

V sobotou 1. ledna 2022 od 18.00 hod. jsme zváni na Novoroční ekumenickou slavnost na téma Přátelství do Kostela Krista Spasitele na Barrandově. Slavnost můžete sledovat také v přímém přenosu České televize na programu ČT 2. Více informací najdete zde.

Zveme nezadané křesťany ve věku 25 až 55 let na online setkání Singles+ na téma “Jak bojovat s opuštěností” s Dr. Pavlem Rausem, které se bude konat 15. ledna 2022 (více informací).

Oznámení 12. 12.

Dnešní Sousedská bohoslužba začíná mimořádně v 10 hodin.
Pro předplatitele je u Támar Kočnarové připraveno prosincové číslo Brány, zároveň bude možné vyzvedávat objednané výtisky knihy Radikální učedník (je i několik kusů volně k prodeji) a Denní čtení 2022.
Celkový výnos sbírky na Diakonii Církve bratrské z konce listopadu byl 20 600 Kč (včetně darů v hotovosti i darů zaslaných bankovním převodem). Výnos sbírky bude odeslán na účet Rady Církve bratrské, která ho následně předá Diakonii CB. Všem dárcům velice děkujeme.
Večer začíná v 17 hodin v Soukenické adventní koncert Sláva buď Bohu na výsostech! Online vysílání najdete zde / pozvánka ke stažení je tady.
Vánoční komunitní barrandovská skupinka se bude konat ve středu 15. prosince od 18:00 hod. prostřednictvím Zoomu. Bude se hovořit o Vánocích i o příběhu Klanění se mudrců narozenému Ježíšovi. Rozhovor povede Aleš Čejka. Více informací k vánoční skupince naleznete na webu.
Biblickou hodinu ve čtvrtek 16. prosince připravuje Libor Duchek na téma: Světlo do tmy (na základě 1. kapitoly Janova evangelia). Je možné sledovat přenos nebo se připojit přes Zoom.
V sobotu 18. 12. proběhne od 10 hodin generální zkouška dětí na neděli.
V neděli 19. 12. bude Dětská vánoční slavnost (začátek opět tradičně v 9.30).

Další data k zaznamenání

24. 12. – Celocírkevní on-line bohoslužba z CB v Plzni – Doudlevecké (od 22 hodin) – pozvánka zde.

25. 12. – Boží hod vánoční – společná bohoslužba v Soukenické v 10 hodin s kázáním br. kazatele Pavla Černého
26. 12. – druhý svátek vánoční – sváteční nedělní bohoslužba (Vrázova)
31. 12. – silvestrovské shromáždění od 17 hodin (Vrázova)
1. 1.  –  novoroční shromáždění v Soukenické od 10 hodin

Oznámení 5. 12.

V neděli večer od 18 hodin bude modlitební setkání v Dřevěném sále. 

Na parapetu jsou k rozebrání pozvánky na adventní program v našem sboru. I když v této chvíli netušíme, jestli nepřijdou nějaká další omezení, je možno na adventní programy zvát s upozorněním, že v každém případě budou vysílány on-line. Pokud byste pozvánku někomu chtěli poslat elektronicky, najdete ji tady

Biblickou hodinu ve čtvrtek 9. prosince připravuje br. kazatel Pavel Černý na téma: Co víme a nevíme o Kristově druhém příchodu. Je možné sledovat přenos nebo se připojit přes Zoom.

Na neděli 12. prosince připravujeme Sousedskou bohoslužbu –  program bude přizpůsobený, aby byl dobře srozumitelný lidem, kteří na bohoslužby nechodí. Modlete se prosím za otevřená srdce pozvaných lidí i za Boží inspiraci a ochranu zdraví pro všechny aktéry. Pozvánka je ke stažení tady.

Další data k zaznamenání

12. 12. – adventní koncert v Soukenické od 17 hodin (omlouvám se za chybnou hodinu v minulém oznámení). Online vysílání koncertu najdete zde / pozvánka ke stažení je tady.

19. 12. – dětská vánoční slavnost / oběd pro seniory
25. 12. – Boží hod vánoční – společná bohoslužba v Soukenické v 10 hodin s kázáním br. kazatele Pavla Černého
26. 12. – druhý svátek vánoční – sváteční bohoslužba
31. 12. – silvestrovské shromáždění od 17 hodin
1. 1.     –  novoroční shromáždění v Soukenické od 10 hodin

Oznámení 28. 11.

K první adventní neděli vycházejí také Sborové listy –  tady najdete barevnou elektronickou verzi, tištěné  tradičně na parapetu v mezipatře.

Na parapetu jsou také k rozebrání pozvánky na adventní program v našem sboru. I když v této chvíli netušíme, jestli nepřijdou nějaká další omezení, je možno na adventní programy zvát s upozorněním, že v každém případě budou vysílány on-line. Pokud byste pozvánku někomu chtěli poslat elektronicky, najdete ji tady. Zvláštní samostatná pozvánka na sousedskou bohoslužbu 12. prosince  je ke stažení tady.

Tuto neděli je uzávěrka objednávek Brány na rok 2022. Objednávejte u Támar Kočnarové.

Minulou neděli proběhla sbírka na Diakonii Církve bratrské – příspěvky v hotovosti činily 4000 Kč. Bezhotovostně je možné přispívat až do 30. listopadu na sborový účet č. 150416108/0300 s poznámkou Sbírka Diakonie 21. Jménem Diakonie všem dárcům děkujeme. 

Ve středu 1. 12. od 18:00 hod. jsme zváni na setkání barrandovské komunitní skupinky na téma Rostoucí porozumění identitě Mesiáše. Rozhovor nad 14. až 17. kapitolou Matoušova evangelia povede Aleš Čejka. Setkání se bude konat přes Zoom. Více informací zde

 

Pozvání před Večeří Páně

Jednou z důležitých částí křesťanského života je dobrovolný zpovědní rozhovor, jak o něm čteme v Jk 5,16 a jak k němu vedl např. reformátor Martin Luther. V životě se objevují břemena, která mohou tížit a o které je dobré se rozdělit v rozhovoru a modlitbě a přijmout skrze druhého ujištění o Božím odpuštění. Zveme k takovému rozhovoru vždy ve čtvrtek před slavením sv. večeře Páně. Tentokrát takový čtvrtek vychází na 2. prosince. Kazatel Pavel Černý bude přítomen v kanceláři sboru od 14 h do večerní biblické hodiny. Je možné přijít i bez ohlášení. 

 

Na biblické hodině ve čtvrtek 2. prosince ještě jednou přivítáme Davida Nováka, který bude navazovat na své nedělní kázání a tentokrát se zaměří na Zdroje Mariiny odvahy. Je možné sledovat přenos nebo se připojit přes Zoom.

 

Další data k zaznamenání

 1. 12. – mládežová bohoslužba / Večeře Páně
 2. 12. –  sousedská bohoslužba / adventní koncert v Soukenické od 18 hodin (online
 3. 12. – dětská vánoční slavnost / oběd pro seniory
 4. 12. – Boží hod vánoční – společná bohoslužba v Soukenické v 10 hodin
 5. 12. – druhý svátek vánoční – sváteční bohoslužba

Oznámení 21. 11.

Během bohoslužby i u nás proběhne celocírkevní sbírka na Diakonii CB. Podrobnosti a informace najdete zde. Můžete přispět hotově do kasičky –  všechny neoznačené příspěvky z této neděle budou do sbírky zahrnuty. Pokud zvolíte bezhotovostní platbu, je možné přispět do 30. 11. 2021 na sborový účet č. 150416108/0300 s poznámkou Sbírka Diakonie 21.

Na parapetu jsou k rozebrání připraveny pozvánky na adventní program v našem sboru. Pokud byste pozvánku někomu chtěli poslat elektronicky, najdete ji tady. Zvláštní samostatná pozvánka na sousedskou bohoslužbu 12. prosince  je ke stažení tady.

 

Biblická hodina ve čtvrtek 25. listopadu bude navazovat na nedělní téma, povede ji bratr kazatel Pavel Černý, tématem bude Nanebevstoupení – povýšení Kristovo na základě Sk,1-11. Je možné sledovat přenos nebo se připojit přes Zoom.

V sobotu 27. 11. jsme všichni zváni na další společný výlet, který připravuje David Vokoun –  děkujeme! Sraz bude 8:50 na Zličíně na stanovišti autobusu 384 (nástupiště č. 7 –  vzdálenější nást. od výstupu z metra), který odjíždí v 9:05. Trasa bude po turistických značkách z Loděnice do Srbska, přibližně 12 km. Vlaky ze Srbska do Prahy odjíždí každou půl hodinu a cesta na Smíchovské nádraží obyčejně trvá 40 min. Jídlo s sebou.

 

Objednávky, předplatné
Brána pro rok 2022 – 460 Kč. Uzávěrka objednávek je nejpozději v neděli 28.11. Objednávejte u Támar Kočnarové.

Tuto neděli uzavíráme objednávky na poslední knihu teologa Johna R. W. Stotta s komentářem Pavla ČernéhoRadikální učedník. Objednávky u Támar Kočnarové nebo Tomáše Vodičky. Podrobnosti o knize najdete v minulých mailech.

Další data k zaznamenání

 1. 12. – mládežová bohoslužba
 2. 12. –  sousedská bohoslužba
 3. 12. – dětská vánoční slavnost
 4. 12. – Boží hod Vánoční – společná bohoslužba v Soukenické v 10 hodin

Oznámení 14. 11.

Všechny vás prosíme o důsledné dodržování hygienických pravidel při účasti na bohoslužbách – noste respirátor (kromě předškolních dětí) a kromě školních dětí do 15 let, které nosí roušku. Desinfikujte si ruce při vstupu do budovy a dodržujte rozestupy 1,5 m (kromě členů jedné domácnosti). Při nedělní bohoslužbě využívejte prostor celé modlitebny včetně malého sálu.

Vzhledem k vývoji covidové situace je do odvolání  zrušeno občerstvení po bohoslužbě.

Ve středu 17. 11. od 18:00 hod. vás zveme na setkání barrandovské komunitní skupinky na téma Objevující se opozice vůči Ježíšovi a podobenství o Království. Rozhovor nad 11. až 13. kapitolou Matoušova evangelia povede Andrew Funka. Setkání se bude konat na živo v Domečku na Barrandově a lze se připojit i přes Zoom. Více informací zde.

Biblická hodina ve čtvrtek 18. listopadu bude navazovat na nedělní téma, bratr kazatel Pavel Černý se bude věnovat Boji se zlem a našim duchovním zbraním (na základě Mt 4,1-11). Je možné sledovat přenos nebo se připojit přes Zoom.

V pátek 19. listopadu je uzávěrka adventních Sborových listů.

Příští neděli 21. listopadu proběhne celocírkevní sbírka na Diakonii CB. Podrobnosti a informace, jakým způsobem můžete přispět, najdete zde. Pokud zvolíte bezhotovostní platbu, je možné přispět do 30. 11. 2021 na sborový účet č. 150416108/0300 s poznámkou Sbírka Diakonie 21.

 

Děkujeme všem, kdo vyplnili dotazník ohledně biblických hodin, za věnovaný čas a všechny podněty. Homiletický výbor odpovědi v současné době vyhodnocuje a promýšlí, aby biblické studium v našem sboru bylo přínosné pro co nejširší skupinu lidí.

 

Objednávky, předplatné

Brána pro rok 2022 – 460 Kč. Uzávěrka objednávek je nejpozději v neděli 28.11. Objednávejte u Támar Kočnarové.

Radikální učedníkposlední kniha teologa Johna R. W. Stotta s komentářem Pavla Černého. Objednávky do příští neděle u Támar Kočnarové nebo Tomáše Vodičky. Podrobnosti v minulých mailech.

 

Další data k zaznamenání
27. 11. – výlet s Davidem Vokounem – délka trasy asi 12 km v Českém krasu. Výjezd z autobusového nádraží na Zličíně ráno. Bližší informace budou později s dostatečným předstihem.

 1. 12. – mládežová bohoslužba
 2. 12. –  sousedská bohoslužba
 3. 12. – dětská vánoční slavnost