Ohlédnutí

Co jsme zažili

Výlet lodí 25. června

Výlet lodí 25. června

Zjara se na setkání seniorů zrodil nápad, zda bychom nemohli někdy v budoucnu naplánovat výlet lodí. A protože jsme ženy podnikavé, realizace na sebe nedala dlouho čekat. Na palubu jsme se nalodili v neděli 25. června a parník Calypso jsme obsadili v počtu 57 osob. Radost na všechny pohledět. Věkový rozdíl mezi nejmladším a nejstarším účastníkem výletu byl devadesát let.

Podpluli jsme Karlův most a okolo Vyšehradu zamířili k barrandovským skalám. Počasí bylo vynikající. Než jsme zaujali místa na horní palubě, nejprve jsme se v podpalubí výborně nasytili. Na lodi byl připravený raut, kterému předcházel panáček becherovky a děkovná píseň Za dobrodiní tvé. Vynikající jídlo nakonec přebila touha po výhledech i krásném počasí. Na horní palubě jsme se kochali krásou pražských památek, popíjeli limonády, pivo, někteří kávu, a přitom si spolu povídali. 

Opravdu krásné odpoledne. Škoda, že několik přihlášených skolily nemoci a museli zůstat doma. Vzpomínali jsme na ně. Těšíme se na sborovou dovolenou, kde chceme v podobném duchu pokračovat.

Bohuslava Najbrtová

Noc kostelů 2023

Noc kostelů 2023

Znamená „noc kostelů“ něco podobného jako „noční můra kostelů“? Určitě ne! I když v jistém smyslu kostely už po několik desetiletí noční můru zažívají. Počty lidí pravidelně navštěvujících bohoslužby spíše klesají. Čtyřicet let vlády komunistů rozhodně návštěvníků...

číst více

Křest na Velikonoční neděli

Ve velmi chladném velikonočním ránu jsme se shromáždili u průzračného jezírka v parku Rajská zahrada na Žižkově, abychom byli svědky Konrádova křtu. Při následující dopolední bohoslužbě v modlitebně byl přijat za člena našeho sboru.

číst více

Facebook

Najdete nás i na sociálních sítích

Instagram

Najdete nás i na sociálních sítích