NEDĚLNÍ OZNÁMENÍ SBORU CÍRKVE BRATRSKÉ V PRAZE 5

Kázající: Jan Valeš

Důležité a aktuální informace najdete v tomto internetovém článku.

V pátek jsme pořádali Noc kostelů v naší barrandovské klubovně Domečku a v přilehlé zahradě. Přišlo 28 dětí a dospělých. Jedna z maminek nás potěšila zprávou, že první knihou, kterou mají její synové, kteří se účastnili legoklubu, zapsanou ve čtenářské deníku je dětská Bible. Dětské Bible jsme rozdávali v průběhu Vánoc v barrandovské knihovně. V příloze je jedna fotka z pátečního večera.

Včera proběhl besídkový výlet! Fotky teprve budou.

Také tuto neděli máme díky Zdeňkovi Vojtíškovi možnost podpořit fair trade pěstitele.

Příští neděle 21. června:

  • Od pondělí bude platit nové mimořádné opatření ministra zdravotnictví z 12. 6., které již na bohoslužbách nepožaduje rozestupy 2m. Je tedy nyní na každém z nás, aby svá zdravotní rizika vyhodnotil a dodržel potřebný odstup od ostatních. Musíme k sobě být ohleduplní. Prakticky to znamená, že velký i malý sál bude na NEDĚLI 21. ČERVNA plný židlí. Tudíž již není třeba se registrovat. Také bude již jen jediná bohoslužba v 9:30.
  • Budeme slavit svatou večeři Pánovu. Připravme se a těšme se!
  • Sejdeme se k modlitbám v 18h.

Ve středu je zkouška smíšeného sboru v 18:30.

Ve čtvrtek 18. 6. na biblické hodině vztáhneme rozlišování věcí podstatných, služebných a případných v duchovním životě (jak to učila stará Jednota bratrská) na otázku role žen za kazatelnou. Zveme všechny, aby se v 18:30 účastnili osobně nebo v živém vysílání. Zároveň zvu všechny, kdo se neúčastnili uplynulých 4 biblických hodin, kde jsme rozlišování podstatných otázek studovali, aby si přečetli alespoň úvodní text o tomto učení. Více informací k celému cyklu biblikých hodin ZDE.

Blíží se každoroční výlet III. generace v neděli 28. června. Cíl našeho výletu – zámek Blatná. Více informací na internetových stránkách. Oběd bude přichystán po bohoslužbě, nechť účastníci přinesou něco ke kávě a čaji. Autobus bude přistaven v 12:45 hod (cca), odjíždíme nejpozději ve 13 hod. Návrat mezi 18 a 19 hodinou. Hlásit se můžete pomocí formuláře na internetu, nebo Janě Zelinkové či kazateli sboru.

SBOROVÁ DOVOLENÁ bude, jak jsme plánovali od 31. 7. do 7. 8.: Náš hotel Žižkova bouda potvrdila, že po karanténě opět otvírají své služby. Těšíme se, že dovolená proběhne tak, jak jsme ji plánovali!!! Registrace nových účastníků byla již před pár týdny uzavřena. Nyní je na místě se zeptat, zda někdo z již přihlášených lidí nakonec na sborovku nepojede. Prosíme, pokud nakonec nepojedete, dejte o tom vědět Tomášovi Chráskovi nebo kazateli. Děkujeme.

Dnes si také můžete vyzvednout letní dvojčíslo časopisu Brána u Tomáše Vodičky.