Po shromáždění se můžeme přidat ke společnému výletu, který připravil David Vokoun. Po společném občerstvení z vlastních zásob budou účastníci ve 12:20 odcházet na vlakové nádraží Smíchov, odkud vlak odjíždí v 12:57. Trasa bude po turistických značkách z Černošic do Radotína, přibližně 12 km

Vycházejí prázdninové Sborové listy, najdete je v modlitebně na parapetu nebo zde.

Sborová dovolená v termínu 5. – 12. 8. 2022 (pátek – pátek) v Parkhotelu Harrachov – v nejbližších dnech by všichni přihlášení měli obdržet email s informacemi o platbě.

Do 3. července si můžete u Tomáše Vodičky (TVodicka@seznam.cz) nebo u Támar Kočnarové (ta.ko@volny.cz) objednat knihu Denní čtení 2023 – Úvahy nad Hesly Jednoty bratrské za zvýhodněnou cenu 65 Kč.

UPOZORNĚNÍ – VYKLÍZENÍ SBOROVÉHO DOMU
Pokud máte ve sborové budově Vaše soukromé věci, o kterých nejste s hospodářem Alešem Čejkou domluveni na jejich uložení, prosíme o jejich odnesení nebo o upozornění Aleše Čejky na tyto věci do 31. července. Po tomto datu začne postupné vyklízení nepotřebných věcí ze sborové budovy a mohou být zlikvidovány, pokud nebudeme o těchto věcech vědět. 

Sborový program v následujícím týdnu:

  • V úterý od 18 hodin začíná svůj program mládež.
  • Ve středu zveme od 16.30 do Domečku na Barrandově děti a rodiče na klub Mladí stavitelé na téma Hurá prázdniny.
  • Biblickou hodinu ve čtvrtek od 18.30 povede br. kazatel Černý a ještě naposledy se vrátí k 1. Petrovu listu, tématem bude Pokora a vytrvalost (1Pt 5,1-8). Je možné sledovat přenos nebo se připojit přes Zoom.
  • V sobotu 2. 7. odjíždějí dorostenci na tábor (a někteří se vydají ještě o něco dřív tábořiště připravit) – přejeme všem účastníkům krásné, požehnané a pokojné společné dny obecenství mezi sebou i s Pánem Bohem. Kéž je všechny ochraňuje a bezpečně přivede zpět.

 

Pomoc hostům z Ukrajiny:
Během uplynulého víkendu jsme předali zbývající částku sbírky pro ubytované hosty z Ukrajiny (27900 Kč). Děkujeme všem dárcům za jejich štědrost – celkem bylo ve sbírce vybráno a předáno  52400 Kč. Děkujeme  všem, kteří jste pomáhali hostům z Ukrajiny i jakýmkoli jiným způsobem.
Příští týden by se všichni ubytovaní z naší modlitebny měli přesunout na přechodnou dobu do jiného domu, který zprostředkovala ve spolupráci s pražským seniorátem CB Česká evangelikální aliance. Kdo byste chtěl pomoci při jejich stěhování nebo darovat nepotřebné nádobí, skříně (3 ks),  stoly (2 ks) nebo lednici, prosím, kontaktujte Ruslana Grycika nebo Aleše Čejku.

Další data k zaznamenání:

  • 11. – 15. 7. tradiční letní příměstský tábor na Smíchově
  • 11. 9. instalace br. kazatele Pavla Bischofa jako kazatele správce smíchovského sboru (v rámci dopolední bohoslužby)


Celocírkevní akce a pozvánky:

  • 29. 6. – přednáška Křesťanského terapeutického centra Křesťan a rozvod (Fofr Kafe, Soukenická 15, Praha 1) – pozvánka ke stažení zde.
  • 8. – 13. 8. OPEN IT! – Letní biblická škola pro mládež 16+, pořádá Evangelikální teologický seminář ve spolupráci s Odborem mládeže a Dorostovou unií CB (podrobné info zde).