Příměstský tábor

Hranatý svět - Mexiko
„Jsem kapitán James Cook a projel jsem křížem krážem sedm moří. Někdo tvrdí, že Země je placatá, někdo, že je kulatá, mí lego kamarádi nepochybují o tom, že celý svět je hranatý. Ať je to, jak chce, tvrdím, že země by musela být celá zkřivená, kdyby někde na Západě neležel světadíl, který to všechno vyváží. Ten světadíl, jako že Bůh je mi svědkem, objevím já!“ Kapitánovi zřejmě nikdo neřekl, že Amerika je již objevená, ale i tak začal sbírat posádku na výpravu do Mexika.

Objevujeme

Čeká nás dobrodružná výprava. Naše bárka bude proplouvat vodami Karibiku, známým útočištěm všech možných pirátů, mořských panen a odhodlaných dobrodruhů toužících po zlatém pokladu. Rosničky varují před hurikány, ale kapitán se jen směje. „Alespoň pojedeme rychleji!“ Kromě nástrah mořské plavby nás čekají nepropustné džungle a jejich podivuhodní obyvatelé – v prvé řadě legendární pták kvesal, ale i chřestýš, mravenečník a pásovec. Někde tam se prý nachází i legendární stopa Xapatánu.

Kuchtíme

Nic není protivnější než hladová posádka. Nic zhoubnějšího než nenajezený kapitán. Mexiko skýtá nepřeberné bohatství chutí, barev a vůní. Od vlídných domorodců se nám podařilo získat několik receptů. Před posádkou tak leží úkol porozumět jejich významu, najít suroviny v nepřátelské džungli a připravit takové hody, aby se i kapitán smál. Hostiny budeme doprovázet hudebními výstupy.

Vyrábíme

Co si člověk neudělá, to nemá. Tak to vždycky říkal Robinson. Budeme se inspirovat současnou i dávnou mexickou kulturou. Proti slunci si vytvoříme sombrera, od indiánů se naučíme dělat čelenky, od kapitána pošťouchnout sopku Popocatépetl. Zkusíme hrát na ukulele a jiné domorodé nástroje.

Otevíráme Bibli

Kapitán James Cook přes svou občas drsnou mluvu a děsivý zevnějšek je mírný jako holubice a opatrný jako had. Dokonce se zjistilo, že ve svém saku dnem i nocí nosí Bibli. Neuplyne ani den, aniž by si kousek z té ohmatané knížky nepřečetl. Pojďme i my poznávat bohatství biblických příběhů.

Stavíme z lega

Místní indiánské civilizace nás požádali o pomoc při výstavbě jejich města. Kapitán zprvu váhal, že se přece nestal námořníkem, aby se musel tahat s kameny. Ale když mu indiáni vysvětlili, že jim jde jen o takový model či maketu, vzpomněl si, jak moc ho minulý rok bavilo stavět z těch barevných kostiček. „Dobře, tedy, naše posádka vystaví to nejvýstavnější město, co kdy spatřily Nové Indie.“ A jal se dávat kostku ke kostce.
d

Informace

Kdy a kde?

Kdy

13. – 17. července (po – pá), od 8h – 17h

Kde

Budova CB Smíchov, Vrázova 4, Praha 5 (kousek od metra Anděl)

Pro koho je určen

Pro děti ve věku 4 – 8 let

Kolik to stojí?

Cena příměstského tábora je 700 Kč. Cena v sobě zahrnuje samotné hlídání dětí, aktivity a vše spojené s táborem, nezahrnuje však jídlo.

Brzy vám na email zašleme všechny potřebné informace ohledně platby, jídla, a potvrzení o zdravotní způsobilosti dítěte.

Kontakt

Místo: Vrázova 4, Praha 5
(kousek od metra Anděl)

Kontaktní osoba: Libor Duchek

Telefon: 777 059 122

Email: libor.duchek@email.cz

Stáhnout prohlášení o bezinfekčnosti

Vyberte si, jestli chcete potvrzení vyplnit rukou, nebo přímo ve wordu

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů, který si můžete přečíst hned pod tímto textem.
GDPR
Já, osoba starší 16 let uvedená v tomto webovém formuláři v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon“) a nařízením (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů (obecné nařízení o ochraně osobních údajů – dále jen„ GDPR“) odesláním tohoto webového formuláře potvrzuji, že beru na vědomí, že:

– správcem osobních údajů bude Sbor Církve bratrské v Praze 5, IČO: 61382191,

Sídlo: Vrázova 4, 150 00 Praha 5 (dále jen správce), kterého můžete

kontaktovat na e-mailové adrese smichov@cb.cz nebo telefonicky na tel. 257 319 839.

– osobní údaje budou zpracovány na základě oprávněného zájmu správce pro potřebu vedení a organizování příměstského tábora budou poskytnuté údaje v tomto webovém formuláři zpracovány k vedení seznamů, evidenci účastníků této akce a pro případ potřeby kontaktovat rodiče a že tato data budou předávána mezi organizačními složkami správce pro zajištění této akce v rozsahu, který jsem uvedl/a v tomto webovém formuláři.

Pokud nám nepředáte vyplněný Souhlas se zpracováním osobních údajů, budou poskytnutá osobní data po ukončení příměstského tábora ve školním roce 2019 smazána (den smazání vašich dat je maximálně pátým dnem po ukončení tábora).

Prohlašuji, že jsem byl/a informován o tom, že podle výše uvedených právních předpisů

o ochraně osobních údajů mám právo:

– vyžádat si informaci o tom, jaké osobní údaje jsou o mně zpracovávány,

– vyžádat si opravu nebo doplnění svých osobních údajů,

– žádat výmaz osobních údajů, pro jejichž zpracovávání již dále není důvod,

– žádat omezení zpracovávání údajů, které jsou nepřesné, neúplné nebo u nichž odpadl důvod jejich zpracování