CO JE NOVÉHO

Pravidelná setkávání i jednorázové akce, vyberte si

Křížová neděle

Neděle 5. dubna Pojďme společně vstoupit do velikonočního týdne bohoslužbou vysílanou živě v neděli 5. dubna v 9:30. Zde je odkaz na živé vysílání. Ježíš na křižovatce Přijel na svátky do Jeruzaléma a ocitl se na křižovatce. Mnozí mu fandili. Jiní na něho kuli pikle....

číst více
CB Praha 5 v týdnech šířící se nákazy Covid-19

CB Praha 5 v týdnech šířící se nákazy Covid-19

Aktuální informace ke dni 25. března 2020 Vítáme výzvu Ekumenické rady církví spojit se jako křesťané dnes v poledne v modlitbě Páně. Aktuální informace o konání či rušení naplánovaných akcí najdete přímo v internetovém kalendáři sboru. Oznámení a informace najdete...

číst více
Sederová večeře

Sederová večeře

Již mnoho staletí židé tyto svátky slaví zcela konkrétním způsobem. Je to vlastně večeře, které předchází modlitby, vyprávění příběhu a písně. Po večeři následují další písně a modlitby. Součástí slavnosti je také dětská schovávanka. A celý večer přirozeně člení čtyři přípitky pohárem vína. Tomuto jednotnému postupu se hebrejsky říká seder, pořad. Sederová večeře je tedy slavení židovských svátků tímto prastarým způsobem.

číst více
Příměstský tábor

Příměstský tábor

„Jsem kapitán James Cook a projel jsem křížem krážem sedm moří. Někdo tvrdí, že Země je placatá, někdo, že je kulatá, mí lego kamarádi nepochybují o tom, že celý svět je hranatý. Ať je to, jak chce, tvrdím, že země by musela být celá zkřivená, kdyby někde na Západě...

číst více

Ohlédnutí

Co jsme zažili

Dětská vánoční slavnost 2019

Dětská vánoční slavnost 2019

Jako každý rok o druhé adventní neděli jsme děti nepropouštěli do besídky, ba naopak předali jsme jim otěže bohoslužby. Mohli jsme tak slyšet krásné písně a  sledovat dramatická ztvárnění vánočních událostí. Evangelium z úst maličkých je vždy dojemné a silné. Děkujeme za ně! Podívejte se na pár ukázek níže:

S pozdravem

Libor Duchek

NA BARRANDOVĚ PROBĚHL 2. ROČNÍK LEGOPROJEKTU

NA BARRANDOVĚ PROBĚHL 2. ROČNÍK LEGOPROJEKTU

V termínu 21. – 24. 10. uspořádal náš sbor a barrandovská knihovna již 2. ročník Legoprojektu. Tato akce byla určena především pro děti od 6 do 12 let a jejich rodiče, kteří nechodí do církve a touto cestou se mohly něco dozvědět o Bohu.

číst více
S KOLY NA HRONOV – ETAPA I. POLABSKÁ

S KOLY NA HRONOV – ETAPA I. POLABSKÁ

Návštěvníci zářijových bohoslužeb na Smíchově mohli zaznamenat několikrát avizovaný cyklovýlet do Hronova nebo si alespoň povšimnout plakátku na nástěnce. Hlavní motto celého výletu bylo: „Je to skoro celé z kopce“. Ti z nás, kteří se k této sportovně dobrodružné výpravě přihlásili, mohli sledovat skoro až nadlidské úsilí Zdeňka Vojtíška o úspěšnou organizaci.

číst více
Výlet mladých rodin

Výlet mladých rodin

S novým školním rokem jsme společně otevřeli také novou sezónu setkávání mladých rodin, a to ve velkolepém stylu. Při každém začátku je dobré mít nějaký výhled, a tak jsme se rozhodli, že se vydáme na kopec. Vystoupali jsme v příjemné atmosféře babího léta na žvahovský kopec, z kterého lze nejen obdivovat zákruty Vltavy, panorama barrandovského sídliště, ale především náš Smíchov.

číst více

Facebook

Najdete nás i na sociálních sítích

Instagram

Najdete nás i na sociálních sítích