Sborová dovolená

5. srpna – 12. srpna 2022

Základní informace

5. 8. – 12. 8. 2022 (pátek – pátek)
Parkhotel Harrachov, Rýžoviště 485, Harrachov

Pro více informací se neváhejte obrátit na organizátory přes email: sborovkasmichov@seznam.cz

Oznámení organizátorů

Milí přátelé,

s radostí vám sděluji, že na sborovou dovolenou letos vyrazíme v avizovaném termínu 5. 8. 2022 – 12. 8. 2022 do Parkhotelu Harrachov. Tento hotel se se nachází cca 1,5 km od centra města Harrachov v části zvané Rýžoviště. Po dálnici přes Mladou Boleslav je to 143 km z našeho sboru, necelé 2 hodiny cesty autem. Parkování u hotelu je zdarma.

Hotel nám nabízí velmi příjemné ubytování – na každém pokoji jsou komfortní vyšší lůžka, každý pokoj má vlastní sociální zařízení, televizi, je zde zdarma připojení na WiFi.  Do poloviny pokojů v hotelu se dostaneme výtahem, takže i ti z nás, kteří nebudou chtít testovat svou kondici na schodech, se budou moci komfortně dostat do svého pokoje.

V hotelu jsou dva stoly na stolní tenis, kulečník, šipky, air hockey, prostě zázemí, kde se báječně zabavíme i v případě špatného počasí.

V hotelu budeme mít k dispozici obrovský dětský koutek dokonce s kreslírnou, z níž se dá vyjít přímo ven na dětské hřiště, kde je trampolína, houpačky.

Hotel poskytuje senzační servis, např. je možné na recepci zapůjčit fén či např. sušičku hub, ale i různé hry, ruské kuželky a pétanque.

Stravování bude probíhat stejně jako vždy, máme zajištěnou plnou penzi, vč. pitného režimu. V hotelu jsou připraveni na diety. V případě dobrého počasí se můžeme nejen během jídla vyhřívat na krásné terase.

Kdo by měl chuť, může využít i hotelové wellness – finskou saunu nebo infrasaunu. Případně si lze objednat masáž.

Nápady na výlety do okolí nám připravuje Honza Šíma, jen pro hrubou představu bych vás chtěla nalákat na aktivity, které jsou možné v rámci Harrachova, kde je bowling, golf, bobová dráha, lanové centrum, nejstarší fungující sklárna, kde si lze domluvit i prohlídku, hornické muzeum. Můžeme se kochat Mumlavskými vodopády nebo přírodou při projížďce po ozubnicové železnici, která vede z Harrachova do Tanvaldu.

Pokud byste se chtěli podívat přímo na stránky hotelu – zde je odkaz http://www.park-hotel.cz/en/home

Vzhledem k tomu, že tento hotel má vyšší standart než Žižkova bouda a tomu, že ceny za energie, jídlo se velmi zvyšují, počítejte si tím, že budeme platit o něco více než v předchozích letech. Jakmile bude cena definitivní, budu Vás informovat.

A co tam skutečně budeme dělat? To záleží jen na nás.  Předpokládám, že se budeme zamýšlet nad tím, co nám Pán Bůh chce říct, budeme si povídat, hrát si, chodit na výlety, smát se, prostě budeme spolu.

Jana D.Z.

Pokoje

Fotogalerie

Těšíme se na krásnou přírodu a nádherné výhledy přímo z hotelu (panorama Krkonoš). Na společenství. Vzájemné poznávání. Výlety i povídání. Večerní programy.

Kdo je vhodný účastník?

Budeme rádi, když pojedou nejen skalní fandové, ale také ti, kteří s námi ještě nikdy nebyli. Místo je vhodné pro všechny věkové kategorie. Nechcete jet sami? Nevadí. Zařídíme spolujízdu 🙂

Pro více informací se neváhejte obrátit na organizátory přes email: sborovkasmichov@seznam.cz

Ohlédnutí za sborovou dovolenou v roce 2021

Měla jsem radost, že i letos mohla proběhnout sborová dovolená. V pátek 30. července jsme po roce stanuli před Žižkovou boudou v nadmořské výšce 1000 m n. m. Při předávání klíčů od pokoje jsme se museli prokázat testováním či očkováním, další omezení naštěstí nebyla. Ráno jsme začínali modlitební chvílí, večer ukončovali vyprávěným „večerníčkem“ pro děti (tentokrát vzdělávacím o zvířátkách) a společným programem pro dospělé o církvi (bohoslužba, společenství, služba, misie…). Protože byl týden poměrně deštivý, oblíbená karetní hra „Prší“ se nehrála, když lilo, ale když jen celé odpoledne pršelo. Ve středu nás čekal celodenní výlet. Deštivé ráno všechny naštěstí neodradilo, a tak se skupinka udatných (cca 11 osob) vydala na ledovcová jezera Wielki a Maly Staw v sousedním Polsku (přibližně 35 km). Druhá skupina (cca 21 osob) zamířila na Výrovku a zpět přes Liščí horu. Pro nejstarší a nejmladší účastníky byl naplánovaný pohodlný výlet údolím Zeleného potoka na boudu Jelení louky a zpět.

Ve čtvrtek dopoledne proběhla Žižkovská olympiáda pro všechny věkové kategorie, které se nakonec zúčastnilo 6 různých „států“. Týmy bojovaly tak udatně, že medailemi byli nakonec odměněni všichni soutěžící.
Večer jsme se vydatně zasmáli při závěrečném programu pod vedením T&T. Během večera byli vyhlášeni vítězové probíhajících soutěží – básnické a fotografické. Jistě budou ukázky ve Sborových listech, stály totiž za to 🙂

Závěrem bych chtěla poděkovat všem, kteří se podíleli na organizaci a programu. Hlavní dík však patří Pánu Bohu, že nám společný pobyt dopřál a požehnal.

Gabriela Šímová