Sborová dovolená

30. července – 6. srpna 2021

Základní informace

30. 7. – 6. 8. 2021 (pátek – pátek)
Horský hotel Žižkova bouda, Pec pod Sněžkou 22

GPS souřadnice: 50.677869 N, 15.726823 E

Pro více informací se neváhejte obrátit na organizátory přes email: sborovkasmichov@seznam.cz

Uzávěrka přihlášek/změn: 27. června 2021
Předběžné přihlášky není třeba potvrzovat.

Přihlašování je uzavřeno. V případě potřeby upřesnění přihlášky pište na adresu sborovkasmichov@seznam.cz.

Co je to Sborová dovolená?

Letní sborová dovolená je unikátní příležitost, jak nenásilně poznat naše sborové společenství. Jako každý rok budou připraveny společné aktivity, není však povinnost se jich účastnit. Jedná se především o ranní modlitební chvilky a večerní duchovní programy. Pro děti bude připraven večerníček a v průběhu týdne bude zorganizována i oblíbená dětská olympiáda. Sportovci budou společně moci hrát volejbal či jiné míčové hry. Pokud rádi zpíváte, bude příležitost společně nacvičit nějaké nové písně. Pokud rádi hrajete na hudební nástroj, vezměte ho s sebou. Během týdne bude zorganizován minimálně jeden společný celodenní výlet. Pro další dny Vám doporučíme vhodné výletové destinace. Program bude připraven i pro ty, kteří si na výlet netroufnou a zvolí pobyt spíše v základně. Nesmíme zapomenout na společné vyrábění a na turnaj v prší. A bude toho mnohem více!

Pokoj Standard

má vlastní sociální zařízení

Pokoj Economy

na pokoji je umyvadlo, společné sociální zařízení na chodbě

Fotogalerie

Těšíme se na krásnou přírodu a nádherné výhledy přímo z hotelu (panorama Krkonoš). Na společenství. Vzájemné poznávání. Výlety i povídání. Večerní programy.

Kdo je vhodný účastník?

Budeme rádi, když pojedou nejen skalní fandové, ale také ti, kteří s námi ještě nikdy nebyli. Místo je vhodné pro všechny věkové kategorie. Nechcete jet sami? Nevadí. Zařídíme spolujízdu 🙂

Pro více informací se neváhejte obrátit na organizátory přes email: sborovkasmichov@seznam.cz

Ohlédnutí za sborovou dovolenou v roce 2020

Pravidelná letní sborová dovolená je příležitostí spolu pobýt, promluvit si, poznat se, či si spolu zasportovat a zažít něco netradičního. Letos proběhla v prvním srpnovém týdnu na Žižkově boudě v Krkonoších za účasti cca 120 hlav všech věkových kategorií. Co se týče počasí, potkalo nás slunce, mraky i déšť, v souhrnu bylo počasí výborné.

Jak tedy na sborovou dovolenou vzpomínáme? Už v čase příprav jsme si užily spoustu legrace. Do samotné realizace jsme se pokusily zapojit co nejvíce lidí a s radostí jsme sledovaly, že nás v ní nenechali. Z dovolené si pak odnášíme především obdiv nad odvahou těch, kteří v hluboké noci vyrazili s bratrem kazatelem na pěší pochod na Sněžku a zpět, a že se všichni se vrátili ve zdraví zpět:-). Celý pobyt se nesl na vlně pohody. Je na místě poděkovat všem, kteří přispěli do bohatého programu, a to jak vlastní aktivitou, nebo i tím, že pro zdar akce vyprošovali Boží požehnání.

Rána byla zahajována modlitebními chvilkami, při večerních ztišeních byly probírány Žalmy (v případě zájmu je možno se obrátit na bratra kazatele, který Vám jejich obsah zprostředkuje). Vyráběli jsme magnetky či přívěšky na klíče; protahovali jsme se u pravidelných cvičení. Na společný pěší výlet jsme vyrazili rovnou po třech trasách, vždy vedeni kvalitními horskými vůdci. Nesmím zapomenout na adrenalinové turnaje v ping-pongu či hře prší. Opět velký úspěch měla soutěž v rýmování dle zadaných pravidel. Novinkou letošního ročníku byla fotografická soutěž, která upoutala pozornost řady zdatných fotografů a veřejnosti odhalila um u mnohých z nich. O co byly menší naše pokoje, o to krásnější byly výhledy z terasy. Místní strava byla chutná. Personál boudy byl velmi vstřícný a příjemný.

Letos s námi vyrazili i ti, kteří na sborové dovolené ještě nikdy nebyli. To nás potěšilo. Věříme, že se zařadí mezi pravidelné účastníky. Kdo váhá se připojit, neváhejte. Máte celý rok na to se připravit!:-)

Kam se pojede za rok? Zatím si necháváme prostor pro rozhodnutí. Letos jsme zvládli přesun z námi oblíbené lokality Šumavy, kam jsme jezdili několik let, až do Krkonoš. Uvidíme tedy, zdali v příštím roce v Krkonoších zůstaneme, či se rozjedeme jinam objevovat krásy jiné části naší země. Budeme vás včas informovat.