Příměstský tábor se stal již tradiční letní akcí, která se na Smíchově pořádá pro děti předškolního a mladšího školního věku. Letos jsme se s kapitánem Cookem rozhodli prozkoumat nám nejbližší exotickou krajinu – Slovensko. Máme štěstí, že vedoucí posádky jsou různorodí, takže se dařilo pojmout tábor dostatečně pestře – sportovně, výtvarně, hudebně, ale i relaxačně. Velký dík patří naší šéfkuchařce Darině, která nás vtáhla do tajů domorodé slovenské kuchyně, a my jsme tak mohli Slovensko poznávat zrakem, sluchem i chutí.
Chtěla bych při této příležitosti poděkovat taky Janě Kotrlové, která nám připravila několik nádherných, tematicky vyzdobených svačinek!
Jelikož jsme posádka kulturní a vzdělaná, šli jsme jeden den prozkoumat také České muzeum hudby na Hellichovce, jehož návštěvu jsme si velmi užili a za sebe všem doporučuji!
K táboru neodmyslitelně patří honba za pokladem, který byl nalezen a sněden – také doporučuji!
Během celého tábora jsme se kromě poznávání Slovenska seznamovali také s příběhem Mojžíše a při závěrečném odpoledni jsme zhlédli animovaný film Princ egyptský.
Celý tento táborový týden hodnotím jako zdařilý, aktivní, přátelský a snad můžu za celou posádku říci, že se těšíme zase příští rok! Protože: Kdo s námi jde, se nebojí, kdo s námi jde, má kuráž, když kapitán ti zavelí, tak odvaž kotvu, vyraž!
Věra Matulíková