Večer od 18 hodin jsme všichni zváni k modlitebnímu setkání v Dřevěném sále.

Čtenářům i nečtenářům Sborových listů připomínám prosbu o vyplnění krátké ankety – anketní lístky a schránku na odpovědi najdete v předsálí, nebo můžete vyplňovat přes tento formulář.

 

Sborová dovolená v termínu 5. – 12. 8. 2022 (pátek – pátek) v Parkhotelu Harrachov – neváhejte prosím s registrací přihlašujte se do 10. června.
Ceny a všechny potřebné informace najdete tady. Připomínám možnost příspěvku z fondu sborové dovolené můžete se obrátit na Janu Dobišovou Zemanovou nebo na mne. Veškeré informace o poskytnutí příspěvku zůstávají důvěrné.

 

Sborový program v následujícím týdnu:
Pod vedením br. Černého absolvuje v našem sboru týdenní vikariátní praxi vikář Paul Till z Frýdlantu nad Ostravicí.

 • V pondělí bude na Barrandově v Domečku od 16.30 angličtina. 
 • V úterý od 18 hodin začíná svůj program mládež..
 • Ve středu v 15.30 otevírá kavárna (ne)jen pro seniory s hostem Pavlem Černým.
  Na Barrandově bude od 16.30 v Domečku
  klub Mladí stavitelé pro děti a jejich rodiče a od 18.00 hod. komunitní skupinka, jejímž hostem bude vikář Církve bratrské Paul Hugh Till.
 • Ve čtvrtek připravuje biblickou hodinu od 18.30 br. kazatel Pavel Černý ve spolupráci s vikářem Paulem Tillem, tématem se ještě vrátí k doznívajícímu svátku Letnic: Ne mocí, ani silou, ale Duchem mým (Za 4,6). Je možné sledovat přenos nebo se připojit přes Zoom.
 • V pátek od 16.15 probíhá setkání  dorostu.
  V rámci
  Noci kostelů proběhne v pátek na Barrandově Dětské odpoledne s Noem (od 16.00 do 18.00 v Kulturním a rodinném centru Barrandov, Záhorského 886/4 a v přilehlé zahradě). Více informací na webu zde.


24. 6.
– od 19.00 budeme v naší modlitebně hostit koncert mládežnického sboru z USA (plakát/pozvánka ke stažení zde). Organizátoři koncertu shánějí pro zpěváky (14-18 let) možnost ubytování v rodinách (3 noci). Pokud byste měli o tuto možnost kontaktu s mladými americkými křesťany zájem, můžete nabídnout ubytování (vždy pro dva studenty) prostřednictvím přihlašovacího formuláře, v němž najdete veškeré podrobnější informace. Formulář je třeba vyplnit do neděle 5. června


Pomoc hostům z Ukrajiny
Děkujeme všem za finanční dary pro ubytované hosty z Ukrajiny (nyní 9 dětí a dospělých). Od 9. 5. do 31. 5. jsme pro naše hosty vybrali dalších 27 200 Kč. Sbírka je tímto ukončena. Nadále je možné přinášet ovoce, zeleninu a netrvanlivé potraviny v neděli do sborové kuchyně. Více informací získáte telefonicky u Aleše Čejky (tel. 734 368 528). Prosíme, zapište, co přinesete, do editovatelné tabulky.
Pokud byste našim ubytovaným hostům mohli nabídnout nějakou (i jednorázovou) brigádu nebo výuku češtiny, prosím obraťte se na Ruslana Grycika se žádostí o zprostředkování. 

Celocírkevní akce a pozvánky:
Celocírkevní odbor CB pro manželství a rodinu (OMAR) prosí o vyplnění dotazníku odpovědi pomohou nastavit práci nově ustanoveného odboru pro manželství a rodinu tak, aby reagovala na skutečné potřeby rodin ve sborech Církve bratrské (více info zde).

 • 5. 6. Celocírkevní večer modliteb a chval z Prahy – Šeberov od 19 hodin (možno sledovat i online, bliží info zde)
 • 16 – 19. 6. pobyt Singles+ ve Fulneku (info a pozvánka zde)