Sborová dovolená v termínu 5. – 12. 8. 2022 (pátek – pátek) v Parkhotelu Harrachov – prosíme o včasnou registraci!
Ceny a všechny potřebné informace najdete tady. Pokud by pro kohokoliv z vás byla cena limitující a nemohli byste se kvůli tomu společné dovolené zúčastnit, připomínám možnost příspěvku z fondu sborové dovolené – můžete se obrátit na Janu Dobišovou Zemanovou nebo na mne. Veškeré informace o poskytnutí příspěvku zůstávají důvěrné.

Sborový program v následujícím týdnu:

  • V pondělí bude na Barrandově v Domečku od 16.30 angličtina. 
  • V úterý od 18 hodin začíná svůj program mládež.
  • Ve středu  bude od 16.30 na Barrandově v Domečku klub Mladí stavitelé pro děti a jejich rodiče a od 18 hodin setkání komunitní skupinky na téma Není nad Hospodina na základě Žalmu 16.
  • Ve čtvrtek si připomínáme svátek Nanebevstoupení Páně, biblickou hodinu od 18.30 povede br. kazatel Pavel Černý na téma Křesťané mezi sekulárními i náboženskými lidmi (1Pt 2,11-12). Je možné sledovat přenos nebo se připojit přes Zoom.
  • V pátek od 16.15 probíhá setkání  dorostu.


Pomoc Ukrajině:
Děkujeme všem za finanční dary pro ubytované hosty z Ukrajiny (nyní 9 dětí a dospělých). Příspěvky do této sbírky můžete dále zasílat do 31. května 2022 bankovním převodem na účet našeho sboru č. 150416108/0300, variabilní symbol 2535 s poznámkou Pomoc uprchlíkům. Můžete jim také přinést ovoce a zeleninu a netrvanlivé potraviny v neděli do sborové kuchyně. Více informací získáte telefonicky u Aleše Čejky (tel. 734 368 528). Prosíme, zapište, co přinesete, do editovatelné tabulky.

Pokud byste našim ubytovaným hostům mohli nabídnout nějakou (i jednorázovou) brigádu nebo výuku češtiny, prosím obraťte se na Ruslana Grycika se žádostí o zprostředkování. 

 

Další data k zaznamenání:

  • 25. 5. – vyslání br. kazatele Jana Valeše do kaplanské služby od 17 h ve vojenském kostele na Hradčanech. Kdo se chce tohoto vyslání zúčastnit, dejte prosím vědět Támar Kočnarové. (Ve středu je případně možné se sejít cca v 16.30 h na tramvajové zastávce Brusnice (č. 22 a 23) a společně pak jít přes Nový Svět ke kostelu.)28. 5. – setkání Singles+ v Českých Budějovicích (více info zde)
  • 28. 5. multižánrový festival pro mládež NA VÝŠINÁCH v Praze na Vyšehradě (info zde, plakát zde)
  • 2. 6. Pražský seniorát sborů Církve bratrské vás zve na on-line setkání: Kulatý stůl: pomoc pražských sborů CB ukrajinským uprchlíkům. Všechny informace najdete tady.
  • 11. – 15. 7. tradiční letní příměstský tábor na Smíchově