Objevování křesťanství ONLINE

Pojďte online objevit dobrou zprávu, kterou přináší křesťanství. Online.

Pro koho je kurz určen?

Kurz Objevování křesťanství je pro každého, kdo chce v neformální atmosféře, ve skupině jiných lidí, lépe poznat, prozkoumat a zjistit, co je křesťanství. Nezáleží na tom, jestli už máte z dřívějška zkušenost s kostelem, křesťany, Biblí, nebo ne, tento kurz je pro vás. Každý je vítaný – od vytrvalého a oddaného člena církve až po přesvědčeného ateistu. Respektujeme původ každého, jeho kulturu i víru. O sobě nám můžete povědět tolik, kolik uznáte za vhodné. Nikdo vás nebude do ničeho nutit.

Jak program vypadá?

Na začátku kurzu si nejprve povídáme v uvolněné atmosféře. Po krátké diskusi nad tématem z minulého týdne si účastníci poslechnou hlavní téma, které bude představeno krátkým videem. Po té je čas na diskusi ve skupině, ptaní se a hledání odpovědí. Setkání trvá zhruba 75 minut. Pokud byste chtěli diskutovat déle, je to samozřejmě možné.

Jak dlouho kurz trvá?

Kurz trvá 7 týdnů. Jedno setkání je plánováno na přibližně 75 minut.

Jak bude vypadat harmonogram setkání?

19:00 začátek, neformální povídání
19:20 rozhovor nad textem z evangelia
19:40 sledování videonahrávky
20:00 rozhovor nad tématem lekce
20:15 rozloučení a neformální rozhovory s účastníky

Jak se liší kurz OK od ostatních kurzů?

Kurz Objevování křesťanství se liší tím, že se zaměřuje na Markovo evangelium a klade zvláštní důraz na to, kým je Ježíš, jaké byly jeho cíle a co znamená následovat Jej. Objevování křesťanství se nesnaží pokrýt celou šíři témat o křesťanství, proto je hlubší a cílené na otázky učení o Kristu a obrácení k Němu. Kurz probíhá v neformální atmosféře, jeho součástí není např. modlitba, a snaží se vycházet pouze z textu, který studujeme.  Proto je kurz jednodušší a velmi srozumitelný. Dává příležitost účastníkům se dopředu připravit na otázky a celou dobu účastníci vědí, co se bude probíhat a kde se nacházejí díky přehledně zpracované příručce.

Příručka kurzu bude zaslána účastníkům formou PDF. 

Pro správné pochopení kurzu je důležité, abyste se zúčastnili minimálně 6 ze 7 setkání.

Kurz je zdarma.

Těšíme se na Vás.

Aleš Čejka

JAK SE NA KURZ PŘIPOJIT?

7 setkání každé pondělí od 11. 5. v 19:00

 

Odkaz na připojení na Zoom setkání: https://us02web.zoom.us/j/3082049635

Meeting ID: 308 204 9635

Připojit se můžete buď kliknutím na webový odkaz https://us02web.zoom.us/j/3082049635 nebo otevřít Zoom aplikaci, kliknout na Join Meeting a vložit číslo setkání 308 204 9635

 

V případě zájmu můžete také napsat na e-mail okbarrandov@email.cz

Ke kurzu se můžete připojit, i po 11. 5.