Escape game

Smíchovské katakomby

Původně jste chtěli vypátrat spletitosti osudu jednoho zamilovaného mladíka. Teď jste sami zavření ve sklepě a čas nemilosrdně tiká. Jak to dopadlo s tím mladíkem? Jak to dopadne s vámi?

Vyzkoušejte zcela novou únikovku, ze které nevyjdete stejní jako dříve.

Zkuste uniknout z naší nové escape hry
Další běh hry je 16. června
Účast v únikové hře je ZDARMA.
Nezapomeňte se registrovat na konci této stránky.

Součástí je také občerstvení, proto doražte dříve.

Co je Escape game – Smíchovské katakomby?

Escape game neboli únikovka je napínavá kooperativní hra, ve které se snažíte uniknout z nějakého uzavřeného prostoru v časovém limitu (u nás 60 minut). K tomu Vám bude sloužit série šifer, které musíte rozluštit, a úkolů, které musíte splnit. Nakonec, pokud prokážete svou obratnost ducha, případně i těla, získáte poslední klíč, jenž vede na svobodu.

Příběh:
Na Smíchově se vaří pivo. Na Smíchov denně přijíždějí desítky vlaků, tisíce lidí. Smíchov má svou historii. Smíchov má svá tajemství. Jedno z nich je zakopáno ve Vrázově ulici, v temných katakombách tamního sklepení. Tam totiž vedou poslední stopy jednoho mladého muže. Nikdo však už neví, co se mu tam stalo. Jaký příběh se asi odehrál jen pár stop pod našimi chodidly? Jaké myšlenky asi provázely neznámého hrdinu v jeho posledních minutách? Prý hledal smysl života…prý ho tam zavedlo zklamání v lásce. Co se s ním stalo?

Toužíš-li vypátrat pravdu, nebojíš-li se dobrodružství, nepohody a strázní, jsi-li připraven překonat svůj strach, poprat se svými stíny, osaměním a temnotou, chceš-li zjistit, co leží na dně tvého srdce, vstup směle do Smíchovských katakomb!

Doba trvání v minutách

1 - 5 lidí

%

Obtížnost

Nejčastější otázky a odpovědi

Pro koho je hra vhodná?

Pro všechny, kdo se nebáli na bojovce. Nebo pro ty, kteří se na bojovce báli, ale i tak je to bavilo. Nejlépe tedy pro ty, co mají pro strach uděláno…místo tak akorát. (doporučený věk je tedy od 10 – 77 let)

Je to strašidelné?

Není to dům hrůzy, ale budete 60 minut zavření v potemnělém sklepě, odkud se jen tak nedostanete. (Není určeno pro klaustrofobiky či lidi se specifickými zdravotními potížemi – vstup na vlastní nebezpečí)

Je hra fyzicky náročná?

Hra není fyzicky náročná, až na pár okamžiků, ve kterých nicméně stačí jen jeden obratnější účastník. Takový, jak věříme, se v týmu 5 lidí vždy najde. Psychická náročnost záleží především na vašem týmu

Co když se nestihneme dostat ven v časovém limitu?

Vaše kosti přiložíme ke kostem vašich předchůdců…

Ve hře je mechanismus, díky kterému můžete získat nápovědu…, ale je to jako s těmi tlačítky v metru – zneužití se trestá  (menší mírou zábavy).

Je třeba mít nějaké znalosti, třeba matematiky?

Hra nevyžaduje žádné složité znalosti, všechny úkoly jsou udělané tak, aby je dokázal vyřešit člověk se základním vzděláním. Skaut se samozřejmě v týmu hodí.

Jaká jsou pravidla hry?

Vítej dobrodruhu ve smíchovských katakombách! „Přikazuji ti: Buď silný a statečný, neboj se a nestrachuj, neboť Hospodin, tvůj Bůh, je s tebou, kamkoli půjdeš.“ Joz 1,9

1. Nepoužívej nic, co sis přinesl, než to, co máš v hlavě!

2. Nenech zaplát své srdce hněvem vůči svým kamarádům!

3. Nevylévej ničeho ani nic nevysypávej!

4. Nerozbíjej ničeho!

5. Nesnaž se zámky přelstít silou!

6. Nepiš ničeho na nic jiného než na papíry k tomu určené.

7. Neztrácej hlavu, budeš ji potřebovat!

8. Rozvrhni moudře své úsilí. Budeš-li bezradný, nebuď pyšný, popros o radu!

Proč je vaše hra bezplatná?

Hra je pro vás připravena v rámci kulturního programu naší církve CB Smíchov.

Máte další dotazy?

Neváhejte se zeptat.

Napište nám: libor.duchek@email.cz

Rezervace na únikovou hru

Další běh hry únikové hry bude 16. června 2019, od 11:30 – 12:30 / 12:45 – 13:45 / 14:00 – 15:00

Účast v únikové hře je ZDARMA.

Prosíme, rezervujte si čas přes tento formulář, obratem vám zašleme na email všechny informace, které potřebujete vědět. 

Maximální počet osob na jeden časový úsek – 5 lidí