Ohlédnutí

Co jsme zažili

Sborová dovolená: Žižkovská bouda – Krkonoše

Sborová dovolená 2020

Pravidelná letní sborová dovolená je příležitostí spolu pobýt, promluvit si, poznat se, či si spolu zasportovat a zažít něco netradičního. Letos proběhla v prvním srpnovém týdnu na Žižkově boudě v Krkonoších za účasti cca 120 hlav všech věkových kategorií. Co se týče počasí, potkalo nás slunce, mraky i déšť, v souhrnu bylo počasí výborné.

Jak tedy na sborovou dovolenou vzpomínáme? Už v čase příprav jsme si užily spoustu legrace. Do samotné realizace jsme se pokusily zapojit co nejvíce lidí a s radostí jsme sledovaly, že nás v ní nenechali. Z dovolené si pak odnášíme především obdiv nad odvahou těch, kteří v hluboké noci vyrazili s bratrem kazatelem na pěší pochod na Sněžku a zpět, a že se všichni se vrátili ve zdraví zpět:-). Celý pobyt se nesl na vlně pohody. Je na místě poděkovat všem, kteří přispěli do bohatého programu, a to jak vlastní aktivitou, nebo i tím, že pro zdar akce vyprošovali Boží požehnání.

Rána byla zahajována modlitebními chvilkami, při večerních ztišeních byly probírány Žalmy (v případě zájmu je možno se obrátit na bratra kazatele, který Vám jejich obsah zprostředkuje). Vyráběli jsme magnetky či přívěšky na klíče; protahovali jsme se u pravidelných cvičení. Na společný pěší výlet jsme vyrazili rovnou po třech trasách, vždy vedeni kvalitními horskými vůdci. Nesmím zapomenout na adrenalinové turnaje v ping-pongu či hře prší. Opět velký úspěch měla soutěž v rýmování dle zadaných pravidel. Novinkou letošního ročníku byla fotografická soutěž, která upoutala pozornost řady zdatných fotografů a veřejnosti odhalila um u mnohých z nich. O co byly menší naše pokoje, o to krásnější byly výhledy z terasy. Místní strava byla chutná. Personál boudy byl velmi vstřícný a příjemný.

Letos s námi vyrazili i ti, kteří na sborové dovolené ještě nikdy nebyli. To nás potěšilo. Věříme, že se zařadí mezi pravidelné účastníky. Kdo váhá se připojit, neváhejte. Máte celý rok na to se připravit!:-)

Kam se pojede za rok? Zatím si necháváme prostor pro rozhodnutí. Letos jsme zvládli přesun z námi oblíbené lokality Šumavy, kam jsme jezdili několik let, až do Krkonoš. Uvidíme tedy, zdali v příštím roce v Krkonoších zůstaneme, či se rozjedeme jinam objevovat krásy jiné části naší země. Budeme vás včas informovat.

Za Jany Jana Z.

Výlet III. generace

Výlet III. generace

Výlet III. generaceTak jako každý rok jsme na konci školního roku společně vyrazili na výlet. Výběr lokality byl letos snadný, zato příprava, ta byla svízelná. Nakonec se situace kolem COVID-19 uklidnila a my mohli prožít hezký den, který byl od rána zalit příjemnými...

číst více
Dorostový tábor

Dorostový tábor

Dorostový tábor - Podmokly 2020V červenci se konal dorostový tábor v Podmoklech. Místo obšírné informace se nám podařilo získat poetický záznam z dorostové kroniky: Neděle Po budíčku na nástupu před snídaní zjišťovali jsme, kdo měl jak dobré spaní. Většině se spalo...

číst více
Příměstský tábor – Mexiko

Příměstský tábor – Mexiko

V půlce července proběhl na Smíchově již druhý příměstský tábor s prapodivným názvem Hranatý svět, tentokrát s přízviskem Mexiko. Oproti minulému roku jsme rozšířili řady nejen o počet plavčíků, ale kapitán James Cook získal na můstek kromě své pravé ruky i levou – posádce veleli hned dva důstojníci.

číst více
Besídkový výlet

Besídkový výlet

Besídkový výletV sobotu 13. června se děti z besídky a další příznivci výletů vydali na besídkový výlet. Tentokrát se besídkový výlet konal v parku Vidoule v Praze. Někteří se na místo setkání dopravili vlakem, další použili jiné dopravní prostředky. Potom co jsme se...

číst více